24-hodinový dispečing

K nájdeniu auta stačila len hodina a pol

22. január 2019|Ing. Peter Sirotňák

Zrejme ste už počuli veľa príbehov o ukradnutých autách. Niektoré ich majitelia už nikdy nevideli, iné sa podarilo zachrániť. Ak chcete patriť k tým šťastnejším šoférom, o svoje auto by ste sa mali dobre postarať a zabezpečiť ho proti krádeži.

ukradnute auto

O tom, že do bezpečnostných opatrení sa oplatí investovať, sa v lete roku 2017 presvedčil aj majiteľ vozidla Audi A3 zo Žiliny. Vďaka jeho prezieravosti a zabezpečovacím systémom od firmy SECAR má tento príbeh úspešný koniec. Ak by tomu tak nebolo, prišiel by o auto v hodnote 13 000 €. 

Všetko to začalo v meste Žilina o 11.40 dopoludnia, keď dispečing SECAR-u zachytil signál o narušení bezpečnosti vozidla. Majiteľ vozidla bol okamžite kontaktovaný, aby sa preverila oprávnenosť poplachu a vylúčili sa iné príčiny vzniku tejto situácie. Prekvapený majiteľ to však potvrdil jasne: auto bolo ukradnuté. Od krádeže neubehlo ani päť minút a už o nej vedel nielen majiteľ, ale aj polícia.

Vďaka spoľahlivému zabezpečovaciemu systému GP-JACK sa poradilo vozidlo monitorovať. Netrvalo dlho a zlodejom sa už na diaľnici Žilina  ̶  Martin lepili na päty príslušníci policajného zboru. Hoci páchateľ na prvú výzvu nezastavil, spravodlivosti neunikol. Polícia auto zaistila na otvorenom priestranstve cesty 1. triedy pri obci Turčianske Kľačany.

Páchatelia boli zadržaní a auto zachránené. V čase 13.10 sa informácia o nájdení vozidla dostala k jeho majiteľovi. Celá udalosť mala prekvapivo krátke trvanie, auto sa podarilo lokalizovať, vypátrať a zastaviť v priebehu hodiny a pol!

Nenechajte nič na náhodu

Ak ešte stále zvažujete, či sa vám oplatí zadovážiť si zabezpečovacie systémy do auta, zrátajte si dva plus dva a je to jasné. Obzvlášť dôležité je to pri drahých autách, ktoré sú pre dlhoprstých oveľa väčším lákadlom. Prvotná investícia vám zaručene spôsobí menej starostí, než plakanie nad rozliatym mliekom a strateným autom. Funguje to jednoducho, všetko sa vás totiž zabezpečíme my.

K dispozícii sú osvedčené vyhľadávacie systémy založené na technológii GPS, ktorá umožňuje dohľadať vozidlo po jeho odcudzení, ale aj doplnkové zabezpečovacie systémy pozostávajú z autoalarmov a mechanických zábran. Nenechajte preto nič na náhodu a postarajte sa o svojho štvorkolesového tátoša najlepšie ako sa len dá.