24-hodinový dispečing

V Rovinke a Dunajskej Lužnej vykrádajú domy!

19. apríl 2016|Ing. Peter Sirotňák

zlodej

Obyvatelia Rovinky a Dunajskej Lužnej a okolia dajte si pozor! Začali tu vyčínať páchatelia na fotografii. Ak ste páchatelov videli volajte políciu na čísle 158.

Neznámi páchatelia vyčíňali v noci z piatka na sobotu krátko pred pol treťou hodinou v dome na Hlavnej ulici pri benzínovej stanici, ktorá je na začiatku dediny. Súkromný dom majitelia prenajímajú stavebnej firme, ktorá tam ubytováva pracovníkov. Ako nám opísal majiteľ domu, zlodeji sa vybrali kradnúť premysleným spôsobom. Zachytili ich bezpečnostné kamery. "Jeden z páchateľov čakal v naštartovanom aute pred domom, ďalší strážil vchod a dvaja vnikli do domu, keď jeho obyvatelia spali," ozrejmil čitateľ. Postupne vchádzali páchatelia do všetkých miestností a prehľadávali veci robotníkov. Spod vankúša jedného spiaceho muža vytiahli peňaženku.

Po zverejnení fotiek na sociálnej sieti sa medzi obyvateľmi rozpriadla vášnivá debata. Viacerí priznali, že muži zo záberov im nie sú cudzí a že ich v okolí už videli. Muž z neďalekej obce Dunajská Lužná pridal komentár aj s fotografiou, kde opisuje, ako mu neznámy páchateľ vošiel na dvor rodinného domu a prechádzal sa. "Dňa 3.3.2016 o 15:30 nám vošiel na pozemok na Lúčnej ulici tento cudzí muž. Prišiel na červenej felícii kombi spolu s ďalším, ktorý ostal v aute. Najprv sa poprechádzal po celej ulici a potom si drzo otvoril bránku, prešiel celý pozemok, poprechádzal sa po dvore a vyšiel von záhradnou bránkou smerom do poľa. Na pozemku sa zdržal približne 5 minút. Ak ho poznáte, dajte mi vedieť. Máme podozrenie, že ide o potenciálnych zlodejov," zverejnil Dušan. 

Ak chcete mať istotu zabezpečte svoj dom zabezpečovacím zariadením.